DIY

wtorek, 10 czerwca 2014

Tutaj chyba zbędnych komentarzy nie potrzeba :) Do nakłuwania Potwora można użyć wykałaczki, chociaż lepiej sie działa z igłą do lukru plastycznego. Do ulepienia Potwora potrzebujemy 3 kolorów lukru.

piątek, 30 maja 2014

Kolejna propozycja do samodzielnego wykonania - tort Spongebob. U mojego syna gościł na 4 urodziny, tym razem przygotowałam taki na I Komunię Świętą Bartka. Mam nadzieję, że ktoś z Was skusi się na przygotowanie takiego ciacha dla swojego dziecka, to naprawdę nic trudnego!!!

Pieczemy prostokątny biszkopt ( klik), następnie go wykrawamy tak aby powstała postać Spongebob'a, przekrawamy na 3 blaty. W blacie, który będzie na wierzchu łyżeczką żłobimy kilka gąbkowych kropek. Każdy blat z osobna nasączamy, przekładamy kremem, nakładamy kolejny nasączamy i przekładamy kremem ( tak postępujemy 3 razy ). Nasączam mocną herbatą z cytryną, tym razem tort przełożony był czekoladową bitą śmietaną z wiórkami czekoladowymi i klasyczną śmietankową z ekstraktem z wanilii.

Na biszkopt nakładamy pierwszą część masy w żółtym kolorze ( można zmierzyć miarką, wielkość "placka" który nam będzie potrzebny). Dodatkowo docinamy długi biały pasek ( koszula ) oraz dwa trójkąty (kołnierzyk). Układamy na torcie, tak aby nigdzie nie było zagięć. Na żółtych elementach w miejscach gdzie wyżłobiliśmy w biszkopcie dziurki delikatnie dociskamy masę, aby powstały wgłębienia, trzeba uważać, żeby nie przerwać masy. Elementy dekoracyjne przyklejamy klejem spożywczym lub gęstym miodem.

Następnie wałkujemy masę brązową na portki Spongebob'a, mierzymy pas jaki będzie nam potrzebny, przekładamy na tort, dokrawamy i przyklejamy czarne elementy.

Tort chowamy do lodówki i przygotowujemy resztę dekoracji. Koniec końców oczy musiałam powiększyć, żeby nasz bohater miał wytrzeszcz, pierwsze były zbyt małe. Paluchy wycinamy ostrym nożykiem, policzki można nakropić pędzelkiem ( barwnikiem) lub dokleić z masy cukrowej.

Ostatnimi elementami, które dodajemy są kolorowe obwódki na skarpetkach oraz krawat. Jeżeli nos jest mało stabilny, można go zamontować na wykałaczkę.

Powodzenia!!!

piątek, 16 maja 2014

Po Waszych sugestiach stwierdziłam, że jednak miło by było pokazać Wam jak powstają niektóre figurki, czy torty. Na tę okoliczność powstała druga pszczółka Maja. Zastrzegam, że jest to mój pierwszy raz w fotografowaniu poczynań, mam nadzieję, że uda się Wam odczytać co i jak, no i kiedy ;) Będę wdzięczna za sugestie :)A więc zabieramy się do rzeczy:


Zaczynamy od przygotowania podstawowych elementów

Paseczkami oklejamy brzuszek

Naklejamy oczy, spłaszczamy je, żeby nie były za bardzo wyłupiaste

Nogi podkładamy pod tułów i lekko dociskamy

Palce wycinamy ostrym nożykiem, można również użyć wykałaczki

Ręce wkładamy pod tułów i dociskamy

Na tułów i ręce nakładamy głowę

Lukier na skrzydełka zgniatamy dłonią

Skrzydełka doczepiamy do tułowia

Czułki to dodatkowa opcja, do ich stworzenia potrzebny jest drucik florystyczny, ewentualnie wykałaczka

Lukier nabijamy na druciki

Gotowe!!!!KONTAKT talablaska@gazeta.pl Durszlak.pl
Top Blogi
KONTAKT